Evolucijski razvoj ali kako ljubiti homoseksualca

Ker so mnoga politična imena, med drugim tudi ameriški predsednik Obama in žena nekdanjega ameriškega predsednika Hilary Clinton, v zadnjem času izrekla, da se je njihov pogled na istospolne poroke »razvil«, in s tem želijo povedati, da jih sedaj podpirajo, je v ameriško  javnost prišlo v ospredje vprašanje evolucije v povezavi s homoseksualnostjo in kaj na to pravijo znanstvene raziskave.

Celotna teorija o evoluciji temelji na razmnoževanju vrst, naravnem izboru s katerim se zagotovi preživetje najmočnejših. Evolucija tako uči, da se tisti, slabo prilagojeni, sčasoma nehajo razmnoževati, nadomestijo pa jih tisti, katerih geni ali lastnosti so bolje prilagojeni za določeno okolje.

Ben Johnson v svojem članku takole nadaljuje svoje razmišljanje. »Priznajmo si dejstvo, da se homoseksualci razmnožujejo – ne zaradi naključja ali nemoči, ampak po načrtu narave«. Torej je homoseksualnost, sodeč po popolnoma profanih in znanstvenih merilih, slabo prilagojeno vedenje. Iz vidika znanosti in evolucije, bi bilo njeno sprejetje ali poveličevanje torej skrajno nespametno, če ne že dezevolucijsko ali samomorilsko.

Avtor članka nato navede še kopico raziskav, ki s svojimi izsledki govorijo v prid njegovemu razmišljanju. Življenjska doba homoseksualcev je na primer precej krajša od heteroseksualcev. Raziskavi opravljeni v Ameriki in Kanadi sta potrdili, da homoseksualni in biseksualni moški živijo od 8 do 21 let manj kot heteroseksualni. Kanadski avtorji raziskave so zapisali, da je gejevska pričakovana življenjska doba podobna tisti iz leta 1871. Razlogi za krajšo življenjsko dobo pa so različni: od spolno prenosljivih bolezni do samomorilnosti.  Verjetnost, da bo homoseksualec zbolel za AIDS-om je 44-krat večja v primerjavi s heteroseksualcem. Prav tako je neproporcionalno višja verjetnost obolevnosti tudi za drugimi spolno prenosljivimi boleznimi. Raziskave so pokazale, da obstaja od 50 do 200 % večja verjetnost, da se bo homoseksualna oseba zdravila zaradi psihične bolezni ali odvisnosti.  Verjetnost, da bo homoseksualni najstnik poskusil narediti samomor pa je v primerjavi z njegovimi heteroseksualnimi vrstniki petkrat večja.

Kritiki so predvidevali, da je za takšno stanje kriva tudi »homofobija«. A dr. Delaney Skerrett je ugotovil poglavitni razlog samomorilnosti homoseksualcev, ki je njihovo homoseksualno razmerje samo. Dejal je, da so »LGBT osebe imele pogosteje težave v razmerju« kot heteroseksualne. Z raziskavo, ki jo je leta 2007 objavila newyorška medicinska akademija v reviji Journal of Urban Health, so ugotovili, da je 32 odstotkov homoseksualcev bilo zlorabljenih od vsaj enega spolnega partnerja v njihovem življenju.

Posledično homoseksualna razmerja ne trajajo tako dolgo, kot heteroseksualna. V primerjavi s poročenimi pari je manj kot četrtina homoseksualnih parov ostala skupaj 12 let. Na slabšem so tudi otroci, ki jih vzgajajo homoseksualni pari, če jih primerjamo s tistimi iz heteroseksualnih ali v določenih primerih celo enostarševskih družin. Otroci gejev in lezbijk so 4-krat pogosteje poročali o posilstvu in 12-krat pogosteje o tem, da se jih je družinski član spolno dotikal, v primerjavi z otroki iz celovitih heteroseksualnih družin. Druga raziskava je pokazala, da so otroci, ki so jih vzgajali homoseksualci, imeli 15 odstotkov manj verjetnosti za dober učni uspeh v primerjavi z otroki iz heteroseksualnih družin z obema staršema, in 23 odstotkov manj verjetnosti kot otroci iz enostarševskih družin.

Na trditev njegovih nasprotnikov, ki mu zatrjujejo, da bodo homoseksualci potemtakem tako ali tako izumrli in naj jih zato pustimo pri miru, pa Ben Johnson odgovori z besedami, da »mi nasprotujemo istospolnim »porokam« prav zato, ker ne želimo, da homoseksualci umrejo. Tukaj se krščanski pogled razlikuje od posvetnega. Mi verjamemo, da je vsako življenje neprecenljivo in vredno brezpogojne ljubezni. Ta ljubezen pa vključuje tudi zahtevo po tem, da pokažemo zaskrbljenost, kadar se oseba poda na nevarno in uničujočo pot, četudi te pasti ležijo na poti, ki naj bi vodila v »ljubezen«. Ljubiti in skrbeti za svojega bližnjega. Kaj ni to bolj »razvito«?«

Članek je povzet po:

Sorodne novice

Komentarji

Komentiranje trenutno ni mogoče.

KUL.si - Zavod za družino in kulturo življenja je neprofitna organizacija, ki je leta 2009 nastala z namenom pospeševanja temeljnih vrednot: človeškega življenja, človekovih pravic, družine, solidarnosti, demokracije, svobode in aktivnega državljanstva. Spletna stran 24kul.si je interna spletna stran zavoda, Civilne iniciative za družino in pravice otrok ter Koalicije za otroke gre!. Namenjena je izključno informiranju svojih članov in simpatizerjev.

E-novice

E-novice so namenjene obveščanju o delovanju Zavoda KUL.si in povezovanju vseh, ki jih zanima problematika družine in življenja.

Back to Top