Dr. Mark Regnerus – Dodatne raziskave in analize negativnih posledic odraščanja otrok v homoseksualnih razmerjih!
06.10.2016Svetovno znani sociolog in raziskovalec dr. Mark Regnerus iz Tekaške univerze v ZDA je avgusta 2012 v ameriški znanstveni reviji Social Science Research objavil dodatne dokaze in analize, zakaj obstajajo številne razlike med otroci, ki živijo skupaj z očetom in mamo ter otroki, ki odraščajo z dvema osebama istega spola. V raziskavi z naslovom »Parental same-sex relationships, family instability, and subsequent life outcomes for adult children: Answering critics of the new family structures study with additional analyses« je dodatno potrdil in pojasnil rezultate, ki jih je objavil v svoji študiji "How different are the adult children of parents who have same-sex relationships? Findings from the New Family Structures Study," iz leta 2012, objavljene prav tako v ameriški znanstveni reviji Social Science Research.
Raziskave: Otroci v homoseksualnih skupnostih imajo slabše okolje za razvoj!
V obeh študijah dr. Mark Regnerus ponovno potrdi znano dejstvo – otroci se razlikujejo glede na okolje v katerem odraščajo. Otroci v homoseksualnimi skupnosti se z otroki, ki živijo z očetom in mamo soočajo:
- S pogostejšim prejemanjem socialne podpore.
- Imajo nižji šolski uspeh
- Čutijo manjšo varnost.
- Pogosteje trpijo za depresijo.
- Pogosteje razvijejo asocialno vedenje in imajo probleme s policijo.
- Če gre za deklice, ki odraščajo v homoseksualnih skupnostih – pogosteje menjavajo partnerje - pa naj bodo ti moški ali ženske.
Otroci v družini očeta in mame imajo 4 krat manjšo možnost, da bodo brez finančnih virov kot otroci v homoseksualnih skupnostih!
Odrasli, ki so kot otroki odraščali v homoseksualnih skupnostih se v primerjavi z otroki, ki živijo z očetom in mamo soočajo z naslednjimi pojavi:
- 4 krat pogosteje prejemajo socialno pomoč.
- Imajo 50% večjo možnost, da nimajo polne zaposlitve.
- Trikrat pogosteje so brez dela.
- 4 krat pogosteje se identificirajo z identitetami, ki so drugačne kot heteroseksualnost.
- Če so poročeni ali živijo v izvenzakonski skupnosti so 3 krat pogosteje spolno nezvesti sozakoncu oz. partnerju.
- 11 krat pogosteje so bili v otroštvu deležni spolnih »dotikov« s strani homoseksualnih staršev oz. skrbnikov.
- 4 krat pogosteje se soočajo z nasiljem na področju spolnosti.
- Pogosteje kadijo cigarete in marihuano.
- Pogosteje in dlje časa gledajo televizijo.
Znanstvene raziskave dokazujejo – Za otroke je najbolje, da živijo z očetom in mamo!
Dr. Peter Sprigg iz Family Research Council je na osnovi obeh študij Marka Regnerusa zaključil naslednje:
1) Biološko nedotaknjena družina je najboljše in najpogostejše okolje za vzgojo otrok. Čeprav socialni inženirji želijo spodkopati pomen tradicionalne družine, Regnerus poroča, da večina otrok še vedno odrašča skupaj z očetom in mamo.
2) Otroci se dosti bolje počutijo v družini poročenega očeta in mame. To še posebej pride do izraza, ko se primerja takšne otroke z otroki, ki živijo v istospolnimi skupnostmi.
3) Otroci trpijo v okolju dveh oseb istega spola. In to ne samo v primeru, ko se jih primerja z otroki, ki živijo skupaj z očetom in mamo, temveč tudi v primerjavi z otroki, ki živijo v enostarševskih in razporočenih družinah.
4) Homoseksualne zveze so izrazito »nestabilne«. Samo dva izmed 200 otrok, ki so živeli v homoseksualnih skupnosti je živelo v takšnih skupnosti od rojstva do dopolnjenega 18 leta starosti. To kaže, kako redke so trdne homoseksualne zveze.
5) Država mora spodbujati vzgojo otrok v družini, v kateri živijo njihovi biološki očetje in matere.
Ja. Mat.
Vir:
- Mark Regnerus, Parental Same-Sex Relationships, Family Instability, and Subsequent Life Outcomes for Adult Children: Answering Critics of the Family Structures Study with Additional Analyses, 41 Social Science Research 1367 – 1377 (2012). online at: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0049089X12000610
-
Mark Regnerus, "How different are the adult children of parents who have same-sex relationships? Findings from the New Family Structures Study," Social Science Research Vol 41, Issue 4 (July 2012), pp. 752-770; online at: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0049089X12000610
Komentarji
Komentiranje trenutno ni mogoče.