Svet Evrope zavrnil trgovino z materinstvom

Odbor za socialne zadeve Sveta Evrope je 15. marca s tesno večino, 16 proti 15, zavrnil trgovino z materinstvom. Poročilo je predlagala belgijska poslanka deviantne levice (flamska Stranka zelenih) Petra de Sutter, ki je od Sveta Evrope zahtevala legalizacijo trgovine z materinstvom in s tem trgovine z ljudmi. 

Veseli dejstvo, da je Svet Evrope zavrnil legalizacijo trgovine z materinstvom, hkrati pa je slaba napoved za naprej tesno glasovanje, ki je aktivistom teorije spola in nasprotnikom otrokovih pravic dalo spodbudo, da bodo podoben predlog kmalu spet vložili.

Trgovino z materinstvom je sicer že dvakrat zavrnil celo Evropski parlament, ki je zadnja dva mandata ugrabljen s strani aktivistov teorije spola. Ti so o tem vprašanju še razdeljeni, saj trgovini z materinstvom nasprotujejo tudi nekatere vplivne feministične organizacije, saj v tem vidijo izkoriščanje revnih žensk.

Tiskovni predstavnik Evropske federacije Združenja katoliških družin Nicola Speranza je za Radio Vatikan izrazil zadovoljstvo, da dokument ni bil sprejet. Pri njem je najprej šlo za konflikt interesov, saj omenjena belgijska poslanka vodi kliniko za nadomestno materinstvo. Rezultat glasovanja pa kaže na to, da je mnenje o tem pojavu v Evropi deljeno. »Zato je treba opozoriti ljudi, oblikovati javno mnenje in ozavestiti ljudi o tem, da je nadomestno materinstvo kršenje človekovih pravic«, je povedal Speranza. Po njegovih besedah bi namreč uzakonitev nadomestnega materinstva predstavljala popredmetenje ženske in tudi otroka.

Omenjeno glasovanje pa ne bo vplivalo na zakonodaje držav, kjer je nadomestno materinstvo že dovoljeno. »Vendar pa gre pri tem za etični boj za življenje, gre za kulturni boj. Spremembe opažamo predvsem v državah izven Evrope, kjer je nadomestno materinstvo že povsem prešlo v navado kot nekaj normalnega. Zdaj te države uvajajo omejitve: na primer v Indiji so nadomestno materinstvo prepovedali za tujce. Torej gre za napredek v tem smislu«, je prepričan predstavnik Evropske federacije Združenja katoliških družin.

Po njegovih besedah pa je na tokratno glasovanje članov Sveta Evrope močno vplival tudi pritisk francoskih feministk, ki so kljub včasih ideološko nasprotnemu mnenju zahtevale prepoved nadomestnega materinstva, saj tudi po njihovem mnenju le to pomeni zasužnjevanje in izkoriščanje revnih žensk.

Delno povzeto po Radiu Ognjišče.

Sorodne novice

Komentarji

Komentiranje trenutno ni mogoče.

KUL.si - Zavod za družino in kulturo življenja je neprofitna organizacija, ki je leta 2009 nastala z namenom pospeševanja temeljnih vrednot: človeškega življenja, človekovih pravic, družine, solidarnosti, demokracije, svobode in aktivnega državljanstva. Spletna stran 24kul.si je interna spletna stran zavoda, Civilne iniciative za družino in pravice otrok ter Koalicije za otroke gre!. Namenjena je izključno informiranju svojih članov in simpatizerjev.

E-novice

E-novice so namenjene obveščanju o delovanju Zavoda KUL.si in povezovanju vseh, ki jih zanima problematika družine in življenja.

Back to Top